1948 İstanbul, Anadoluhisarı doğumludur. 

İlk öğrenimini, Anadoluhisarı İlkokulu ve Emirgan Ortaokulunda yapmıştır.

Orta öğrenimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde, yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (1971) tamamlamıştır. 

1972 yılında Çalışma Bakanlığı’nda İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başlamıştır.  

1984 yılında tekstil işkolunda kurulu, Terakki A.Ş. işyerinde yöneticilik yapmak üzere müfettişlik görevinden ayrılmıştır. 1995 yılına kadar bu şirkette, daha sonra 1998 yılına kadar serbest çalışmıştır.  

1998 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İstanbul Bölge Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve üç ay sonra Çalışma Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır. 

2003 yılı Ekim ayına kadar süren genel müdürlüğü sırasında, başta Ekonomik ve Sosyal Konsey Kanunu, Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu, Yabancıların Çalışma İzinleri Kanunu ve 4857 Sayılı İş Kanunu olmak pek çok yasal düzenlemenin hazırlık ve yasalaşma çalışmalarını yürütmüştür.  

Banghkok’da ESCAP tarafından düzenlenen toplantı’da, Budapeşte’de Dünya Bankası tarafından özelleştirme sonrası boşta kalacak işçilerin çalışma yaşamına katılmaları ile ilgili toplantıda, Paris’te çalışma standartlarına uymayan ülkelere dünya ticaretinde sınırlamalar getirilmesi ile ilgili OECD toplantısında, Prag ve Kopenhag’da AB sosyal diyalog toplantılarında Ülkemizi temsil etmiştir. Yine Malta’da ILO ve AB tarafından düzenlenen iş yasalarında değişiklikler toplantılarında ve Cenevre’de yapılan ILO genel kurullarında hükümet temsilcisi olarak bulunmuştur. 

Ayrıca yurt içinde pek çok seminer ve toplantıda Bakanlığın hazırlıkları ve çıkardığı yasalar konusunda konuşmacı olarak bulunmuştur. İş güvencesi konusunun anlaşılabilmesi için Ankara Sanayi Odası başta olmak üzere pek çok meslek kuruluşu ve işveren sendikaları üyelerine seminerler vermiştir. Aynı konuşmalar için üniversitelerin düzenlediği toplantılara katılmıştır

2007 yılında, “Yenileşme ve Değişim İçin Sosyal Diyalog” Programı bünyesinde uygulanan “Deri Sektöründe Kayıt dışı İstihdamı Önleme” Projesinin Koordinatörlüğünü yapmıştır. Proje uygulanma ve sonuç itibariyle en iyi altı proje arasında değerlendirilmiştir.

Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanı Turgut Özcan ile birlikte yazdığı “İş Kanunu ve Vergi Uygulaması” isimli bir kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Vergi Dünyası Dergisinde makaleleri ve çalışma yaşamı ile ilgili sorular ve yanıtlar yazıları yayınlanmıştır. Çeşitli dergilerde çalışma yaşamı ile ilgili yazıları yayınlanmaktadır.

www.calismahayati.net isimli sitenin de editörlüğünü yapmakta, çalışma hayatı ile ilgili konularda eğitim vermekte ve 2009 yılında kurucusu olduğu DPI Danışmanlık ve Eğitim Limited Şirketi bünyesinde çeşitli şirketlerin danışmanlığını yapmaktadır. 

Yeditepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

 

FOREVER CLEAN TEMİZLİK HİZMETLERİ YÖNETİMİ LTD.ŞTİ. nin kuruluşundan bugüne Genel Müdür Yardımcılığı nı yapmaktadır.


Bizi Arayın

Telefon:

0 850 216 7 DPI

0 850 216 7 374

E Mail:

info@dpidanismanlik.com

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Joomla Social by OrdaSoft!